Anrika

środa, 20 kwietnia 2016

Środa - Bumerang modowy


Niczym bumerang do mody powraca bomber jacket.Kurtka ta ma bardzo ciekawą historie powstania . Już w 1917 roku armia USA rozpoczęła dystrybucję bardzo ciężkich i mało wygodnych kurtek skórzanych z wysokim kołnierzem, zamkiem błyskawicznym, mankietami na biodrach i tym podobnymi, znanymi do dziś elementami.

Klasyczna kurtka z owczym ociepleniem pojawiła się w 1926 roku, kiedy to Leslie Irvin otworzył fabrykę zaopatrująca Brytyjskie Siły Lotnicze. Kurtki te pokochali wszyscy a manufaktura nie nadążała z produkcją, co spowodowało podzlecanie zamówień, które skończyło się powstaniem innych wariantów tej kurtki.
Skąd wywodzi się jej uniwersalność i odporność na warunki atmosferyczne? Bombardowania podczas Drugiej Wojny Światowej odbywały się z bardzo dużych wysokości, co powodowało, iż słabo izolowane oraz nieocieplane kabiny pilotów i załogi były bardzo zimne. Kurtki musiały ich więc chronić przed wychłodzeniem.
Po trzydzietu latach „bomber jacket’y” powracają, jednak nie jako ubranie dla armii, ale zbuntowanych przeciwko zastanej rzeczywistości, młodych ludzi – skinheadów, scooterboys’ów oraz punków wyrastających w londyńskich dzielnicach robotniczych. To właśnie na ten okres datuje się powstanie, słynnego i znanego w Polsce, „flyersa” w takim kroju, jaki kojarzony jest z naszym krajem.
A teraz powracają znowu i już zdążyli rozkochać w sobie rzesze projektantów , trendssterek , fashionistów , blogerek na całym świecie.
Jest dostępna zarówno w klasycznych sportowych wersjach w kolorze khaki, oliwkowym, jak również bardziej w wydaniu wieczorowym zdobiona modnymi wyszyciami, haftami, koronkami. Spotkamy również bomber w printy kwiatowe, zwierzęce. Każda z Was znajdzie idealny bomber, który podkreśli waszą osobowość a w dodatku jest mega wygodny. Ja ubóstwiam bombry i mam ich mnóstwo w szafie to trend, który najbardziej mi się podoba tego sezonu..
Gwiazdy i Ja już je nosimy:
fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

   Moje propozycje:


  1. Stylizacja pierwsza - bomber - Stradivarius, sukienka - Terranova, buty - no name. 
  2. Stylizacja druga - bomber - Stradivarius, koszula - C&A, spodnie - CROPP, apaszka - McQueen, buty i torebka  - Deichmann, kolczyki - H&M.
  3. Stylizacja trzecia - bomber - Stradivarius, golf i spodnie - no name , szpilki - Deichmann.
  4. Stylizacja czwarta - bomber - Stradivarius, top i spódnica - NEW YORKER ,szpilki - TOP SHOP.


A teraz czas na Was kochane !
Miłego czytania i oglądania
Anrika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz