Anrika

środa, 13 kwietnia 2016

Warsaw Fashion Day12 kwietnia 2016 r. w warszawskim studiu 3 one 33  odbył się Warsaw Fashion Day.  Jest to cykliczne wydarzenie, które odbywa się w różnych miastach w Polsce i Europie, oczywiście nas z Antonim nie mogło zabraknąć na tym modowym wydarzeniu. Organizatorami tego wydarzenia jest małżeństwo Mariola i Adam Turbiarz, którzy tworzą zgrany modowy duet Mariola jest projektantką a Adam stylistą fryzur . Prowadzącą tego wieczoru była prezenterka Paulina Drażba - Kamińska.

 Tego wieczoru podziwiać można było pokazy mody polskich projektantów oraz pokaz mody fryzur. Za fryzury na głowach modelek i pokaz fryzur odpowiadało Dorothy studio fryzur i kolorów oraz Studio Matylda Hairstylist.
Wieczór rozpoczął pokaz projektantki Marioli Turbiarz, niezwykle różnobarwny, wiele się działo wiele kolorów, printów i deseni taki eklektyzm, który obecne króluje w modzie. Projektantka Pani Mariola Turbiarz projektuje i szyje swoje projekty już od 13 lat, a od 3 lat mieszka i projektuje w Malmö. ,,Ubrania,tkaniny,pasmanteria,fasony,moda,szycie'' to jej pasja jak sama mówi. Zaprojektowane fasony są wykonywane i sprzedawane w pojedyńczych egzemplarzach nigdy nie są kopiowane i powielane. Kupując jej projekty możemy być pewni,że nie spotkamy takiego samego projektu na ulicy co jest wspaniałe.
pokaz mody Marioli Turbiarz

pokaz mody Marioli Turbiarz
Następnie odbył się pokaz fryzur, podczas którego stylistki fryzur z Dorothy studio fryzur i kolorów na oczach widzów kreowali fryzury na głowach modelek. Na specjalnym Show kreatorka fryzur Dorota Wodzińska wykonała na modelce Ewie Lubert stylizację zainspirowaną serialem,, Gra o tron,,..modelka przypominała matkę smoków w modernistyczno-futurystcznym wykonaniu....oczami kreatorki. Fryzura inspirowana matką smoków była ciekawa odważna a zarazem bardzo oryginalna  i przeniosła nas  w świat bohaterów  serialu .  Ta fryzura świetnie sprawdzi się przy fashion sesjach . Druga fryzura była inspirowana formą ze światowych pokazów fryzur była wykonana wspaniale i bardzo nam się podobała , gdyż była zwiewna i romantyczna.
Obie fryzury wywarły na nas duże wrażenie, gdyż każda z nich jest inna i każda kobieta odnajdzie siebie w tych fryzurach zarówno romantyczka jak i kobieta bardziej odważna z charakterem.

Kto wie może na kolejnej sesji też odważę się na fryzurę inspirowaną  ,,matką smoków'' w końcu do odważnych świat należy.
 
 
pokaz fryzur Dorothy studio fryzur


pokaz fryzur Dorothy studio fryzur

pokaz fryzur Dorothy studio fryzur


pokaz fryzur Dorothy studio fryzur
Ewa Lubert w finałowym wydaniu fryzury.


Po pokazie fryzur znowu wróciliśmy do pokazy mody tym razem swoją kolekcję zaprezentowała Agnes Wuyam. Agnes to polska projektantka,która projektuje już od 1996 roku. Inspirację na swoje kolekcję czerpie z licznych podróży. Często inspiruję się Francją,gdyż tam rzucił ją los,jak sama mówi. Podczas pokazu mogliśmy przenieść się do Francji z lat 60.Ta kolekcja bardzo mi się podobała chętnie przygarnełabym do swojej garderoby biały komplet z wyciętym sercem przy spodniach na nogawce oraz atłasowy jasnoniebieski komplet z wiązaniami przy nogawkach.

Pokaz mody Agnes Wuyam

Pokaz mody Agnes Wuyam

Pokaz mody Agnes Wuyam

Pokaz mody Agnes Wuyam

Pokaz mody Agnes Wuyam


Następnie powróciliśmy do pokazu fryzur,tym razem mogliśmy zobaczyć jak Pani Mariola poddaje się metamorfozie fryzury swojemu mężowi styliście fryzur Adamowi Turbiarzowi ,który co prawda dokonał zmiany nie wielkiej lekko ścieniował włosy,więc wielkiej metamorfozy nie zobaczyliśmy.


Po chwili powróciliśmy do pokazów mody tym razem swoją kolekcję zaprezentował Piotr Ciepał projektant z Częstochowy laureat konkursu o Złoty Naparstek i Tytuł Projektanta w konkursie Moda 2004, oraz laureat nagrody publiczności w tymże konkursie.
Od kilku lat współpracuje z polskimi firmami przy tworzeniu ich kolekcji. Ponadto pokazuje swoje prace na pokazach mody w całym kraju,  ma grono stałych klientek z kraju i zagranicy np. z Anglii, Holandii, Swecji, Włoch a nawet USA i Australii. Kolekcja, którą zaprezentował Piotr ujeła mnie najbardziej jestem nią oczarowana piękne zwiewne sukienki rodem z Hiszpanii. Ta kolekcja wprowadziła ciepły powiew i klimat słonecznej Hiszpani,najbardziej z całej kolekcji rozkochał mnie w sobie biały garnitur z licznymi zdobieniami koronek,wyszyć i kwiatów.Garnitur ten jest po prostu bajeczny. A co najciekawsze to projektant,który naprawdę w swoje ubrania wkłada całe serce i duszę ,gdyż nie tylko projektuje i wyszukuje materiały ale również sam własnoręcznie szyje każdy projekt. Te ubrania mają dusze i serce.


Pokaz Piotra Ciepała

Pokaz Piotra Ciepała

Pokaz Piotra Ciepała

Pokaz Piotra Ciepała

Kolejny pokaz zaprezentowała marska Dushko, ubrania z duszą. Jest to polska marka,która została z połączenia dwóch pasji: pasji do tańca i pasji do szycia. Ubrania skierowane są dla osób , które podążają za trendami, lubią świetnie wyglądać i cenią sobie jakość ubrań oraz wygodę. Podczas pokazu były zaprezentowane stroje do tańca i na  fitness.

Pokaz marki DushkoTego wieczoru również odbył się pokaz torebek .Torebki były bardzo ładne i  klasyczne ale jak dla mnie , za mało było w nich orginalności i fantazji 


Pokaz marki Dushko

Kolejne odbył się pokaz polskiej marki Malubi. Ta kolekcja była utrzymana w odcieniach zieleni,khaki i oliwki.Motywem przewodnim były modne tego sezonu wiązania.Kolekcja ta bardzo spodobała się mi.Najbardziej z całej kolekcji podobały mi się spodnie z ciekawym motywem siateczki i wiązań.

Pokaz marki Malubi

Pokaz marki Malubi


Kolejny pokaz należał do młodego polskiego projektanta Łukasza Verra, który tworzy i projektuje swoje kolekcje w Sopocie. W swoich projektach inspiruje się francuską tradycją haute couture i w takim klimacie był utrzymany pokaz. 
Pokaz Łukasza Verra
 

Wieczór zakończył niezwykle kolorowy i piękny pokaz wspomnianej już wcześniej Pani Marioli Turbiarz.

Pokaz Marioli Turbiarz

Wszyscy projektanci Warsaw Fashion Day 

Miłego czytania i oglądania
Anrika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz